inne zalobaZ wielkim smutkiem informujemy, że zmarł Jerzy Kaczmarek. W czasie swojej wieloletniej kariery sędziowskiej w latach 1986-2003 był arbitrem podczas 310 imprez żużlowych. Msza święta odbędzie się w środę 28 listopada o godzinie 10.30 u oo Oblatów ul. Ostatnia w Poznaniu. Pogrzeb o godzinie 12.00 na cmentarzu komunalnym w Luboniu.

inne zalobaZe smutkiem informujemy, że 6 sierpnia zmarł wieloletni sędzia sportu żużlowego Roman Siwiak. Najbliższym pragniemy złożyć szczere wyrazy współczucia.

logo SSZ

W piątek 11 maja w Warszawie odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Sędziów Żużlowych. Na spotkaniu omówiono bieżące sprawy oraz podsumowano ostatnie działania Stowarzyszenia. Jak zwykle w tym gronie nie mogło się obyć bez gorących dyskusji o żużlu oraz SSŻ.

 

inne zalobaSkładamy najszczersze kondolencje Koledze Sławomirowi Jędrasiowi z powodu śmieci żony Bogumiły.

Członkowie SSŻ

paragrafŻółte i czerwone kartki w regulaminie żużlowym pojawiły się stosunkowo niedawno, kilka lat temu. Analogicznie jak to jest w innych dyscyplinach sportowych są one następstwem stwierdzenia przez sędziego niebezpiecznych lub niesportowych zachowań zawodników.

paragrafPodczas wyścigu żużlowego bardzo ważną rzeczą jest komunikacja pomiędzy sędzią a zawodnikami. Decyzje sędziego wynikające z powstałej sytuacji na torze muszą być natychmiast przekazane do zawodników i przez nich zrozumiałe. Ma to pierwszorzędne znaczenie przede wszystkim dla bezpieczeństwa samych zawodników.

 

logo fimFIM opublikował zestawienie opon dopuszczonych do użytkowania także na torach żużlowych od sezonu 2018. W cyklu FIM Speedway Grand Prix czyli w walce o Indywidualne Mistrzostwo Świata będzie można korzystać tylko z opon tureckiej firmy ANLAS, która podpisała trzyletnią umowę na ich dostawę.

paragrafŻużel jest dyscypliną ze sporą dawką ryzyka niosącego ze sobą potencjalnie wiele niebezpiecznych sytuacji. Regulamin Zawodów Motocyklowych na Torach Żużlowych kodyfikuje te zdarzenia dając sędziom podstawy do podejmowanych przez nich decyzji.